היכן למחזר פסולת אלקטרונית ביתית?

תאגיד מ.א.י מאפשר לכלל תושבי ישראל להעביר פסולת ציוד אלקטרוני, חשמלי וסוללות למיחזור מוכר, ללא עלות ובאופן נגיש ונוח לכל אדם. כל פסולת אלקטרונית, חשמלית וסוללות, כגון: סוללות, מנורות, מחשבים, טוסטרים, מגהצים, מסכים, מקלדות ועוד. כל פריט חשמלי בו אנו עושים שימוש יומיומי, מכיל בתוכו מגוון חומרים מסוכנים לאדם, לבעלי החיים, הצומח והסביבה. לכן חשוב שנפריד מזרם הפסולת הביתית מרכיבים חשמלים ונעבירם למיחזור מוכר בהתאם לחוק. בעמוד זה תמצאו את כלל האפשרויות העומדות לפניכם בישראל להפרדת ציוד חשמלי ואלקטרוני והעברתו למיחזור מוכר באמצעות תאגיד מ.א.י - גוף יישום מוכר מטעם המשרד להגנת הסביבה. 

 

מיחזור סוללות ומוצרי חשמל קטנים ברשות המקומית

בבתי ספר, מוסדות ומבני תרבות עירונים תמצאו את מיכלי המיחזור של מ.א.י לפסולת אלקטרונית קטנה ולסוללות. בכל הזדמנות יומיומית במקום- תוכלו להעביר את הפריט הישן שלכם למיחזור.
במפת פריסת מוקדי האיסוף של מ.א.י.

 

מיחזור סוללות ומוצרי חשמל זעירים בחנויות הנוחות ובתחנות הדלק

בפעם הבאה שתגיעו לתדלק את הרכב, חפשו את מיכל מ.א.י לאיסוף פסולת אלקטרונית זעירה כגון סוללות, מטענים וטלפונים ניידים גם בתחנות הדלק. הביאו עמכם פסולת אלקטרונית ברכב ובזמן שאתם מתדלקים, שותים קפה או נערכים מחדש לנסיעה, השליכו אל מכלי המיחזור שלנו סוללות או ציוד אלקטרוני זעיר כמו מטען, טלפון נייד או טאבלט ותרמו לאיכות הסביבה. 
מצאו את מיכל האיסוף הקרוב אליך במפת פריסת מוקדי המיחזור בחנויות הנוחות בקישור זה

 

מיחזור סוללות ומוצרי חשמל קטנים בחנות

סוללות, מוצרי חשמל קטנים כגון מוצרי מטבח, מכשירי חשמל קטנים, טלפונים, מחשבים וציוד חשמלי קטן תוכלו להביא למיכלי המיחזור של מ.א.י הממוקמים בחנויות מוצרי החשמל, מרכזים קמעונאים ומגוון עסקים. טוסטר ישן, מגהץ או מחשב - הביאו עמכם למיחזור בפעם הבאה שתצאו לקניות. קונים חכם - ממחזרים ישן.
מפת מוקדי האיסוף לפסולת אלקטרונית | רשימת מוקדי האיסוף  |   הורדת רשימת מוקדי האיסוף באקסל xls

 

מיחזור סוללות וכל סוגי מוצרי החשמל ברשות המקומית

מרכזי מיחזור של מ.א.י ברשויות מקומיות נבחרות. לשם תוכלו להביא את כל סוגי הסוללות ומוצרי החשמל, ממכונת כביסה ועד טוסטר, מגהץ או טלפון נייד. בכל רשות תמצאו מגוון רחב של פתרונות המתאימים לתושבי המקום. ראו את רשימת הרשויות מקומיות שהתקשרו עם תאגיד מ.א.י ואפשרויות המיחזור המוצעות לתושבים.
רשימת הרשויות המקומיות שהתקשרו עם תאגיד מ.א.י ליישום החוק

poster