היכן למחזר פסולת אלקטרונית ביתית?

תאגיד מ.א.י מאפשר לכלל תושבי ישראל להעביר פסולת ציוד אלקטרוני, חשמלי וסוללות למיחזור מוכר, ללא עלות ובאופן נגיש ונוח לכל אדם. כל פסולת אלקטרונית, חשמלית וסוללות, כגון: סוללות, מנורות, מחשבים, טוסטרים, מגהצים, מסכים, מקלדות ועוד. כל פריט חשמלי בו אנו עושים שימוש יומיומי, מכיל בתוכו מגוון חומרים מסוכנים לאדם, לבעלי החיים, הצומח והסביבה. לכן חשוב שנפריד מזרם הפסולת הביתית מרכיבים חשמלים ונעבירם למיחזור מוכר בהתאם לחוק. בעמוד זה תמצאו את כלל האפשרויות העומדות לפניכם בישראל להפרדת ציוד חשמלי ואלקטרוני והעברתו למיחזור מוכר באמצעות תאגיד מ.א.י - גוף יישום מוכר מטעם המשרד להגנת הסביבה. 

פינוי מוצר ישן באספקת חדש | מיחזור מוצר חשמלי בחנויות | מיחזור מוצר חשמלי בתחנות הדלק | פינוי ברשות המקומית

 

מסירת ציוד וסוללות למיחזור בחנויות

תוכלו למצוא את מוקדי מ.א.י לאיסוף פסולת אלקטרונית בחנויות מוצרי החשמל, מרכזים קמעונאים ומגוון עסקים. טוסטר ישן, מגהץ או מחשב - הביאו עמכם למיחזור בפעם הבאה שתצאו לקניות.
מפת מוקדי האיסוף לפסולת אלקטרונית | רשימת מוקדי האיסוף  |   הורדת רשימת מוקדי האיסוף באקסל xls

 

פינוי ציוד וסוללות ברשות המקומית

בדקו האם הרשות המקומית בה אתם מתגוררים מעמידה לרשותכם פתרונות של מ.א.י לאיסוף ופינוי פסולת אלקטרונית למיחזור, כל רשות ומגוון הפתרונות המתאימים לה. ראו את רשימת הרשויות מקומיות שהתקשרו עם תאגיד מ.א.י ואפשרויות המיחזור המוצעות לתושבים.
רשימת הרשויות המקומיות שהתקשרו עם תאגיד מ.א.י ליישום החוק

 

פינוי מוצר חשמלי באספקת החדש לבית

בעת רכישת מכשיר חשמלי חדש כגון מקרר, מכונת כביסה, מדיח, תנור או מגהץ  - תוכלו להעביר את הפריט הישן למיחזור במועד מסירת המוצר החדש לבתיכם *וללא עלות לפינוי המוצר הישן למיחזור.
*בכפוף להנחיות לציבור של מ.א.י וחברי התאגיד לצרכן

 

פינוי ציוד וסוללות למיחזור בתחנות הדלק

בפעם הבאה שתגיעו לתדלק את הרכב, חפשו את מיכל מ.א.י לאיסוף פסולת אלקטרונית וסוללות גם בתחנות הדלק. הביאו עמכם פסולת אלקטרונית וסוללות בתא המטען, בזמן שאתם מתדלקים, שותים קפה או נערכים מחדש לנסיעה, השליכו אל מכלי המיחזור שלנו סוללות, ציוד אלקטרוני קטן ותרמו לסביבה. מצא את מיכל האיסוף הקרוב אליך במפת פריסת תחנות הדלק המשתתפות בקישור זה

poster